Оподаткування в США

Система оподаткування в США включая в себя несколько уровней и видов налогов:

1. ОПОДАТКУВАННЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ (PERSONAL TAXES)
Податкова звітність фізичних осіб в США може подаватися персонально або від імені сім’ї. Подавати податкову звітність зобов’язані не тільки податкові резиденти, але і нерезиденти країни, які потрапляють під певні критерії.
Варіюється залежно від штату.

Індивідуальні податки в США (по штатах)

2.ОПОДАТКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ АБО КОРПОРАТИВНІ ПОДАТКИ (CORPORATE TAXES)
Які податки і як повинна буде платити ваша компанія, визначає організаційна форма вашої компанії в США і вибір форми оподаткування, на якій буде перебувати ваша компанія в процесі своєї діяльності. Нижче описані чотири основних види податків для компаній:

Податок на прибуток (Income Tax) Всі підприємства за винятком партнерств повинні подавати щорічні прибуткові податкові декларації. Партнерства подають податкові декларації для відомості. Використовувана вами форма залежить від типу підприємства. Види податкових декларацій, які повинні подавати підприємства різних типів, можна знайти за посиланням на форми організації підприємств в США (Business Structures in USA).

Федеральний прибутковий податок виплачується в міру отримання доходів. Всі компанії платять однаковий федеральний прибутковий податок. Прибутковий дохід зазвичай утримується із зарплати найманих працівників. Якщо податок не утримується з вашої зарплати або розмір цього утримання недостатній, ви повинні платити розрахунковий податок. Якщо ви не повинні платити розрахунковий податок, ви повинні повністю сплатити належну суму податку при поданні податкової декларації.

Федеральний корпоративний податок в США

Корпоративний податок штата .Оподаткування на рівні штату різниться. Податки штатів – стягуються в штаті, в якому ваша компанія веде діяльність * Увага! На рівні штатів оподаткування дуже різне.

Корпоративні податки штата в США (по штатам)

Розрахунковий податок(Estimated tax) Зазвичай ви повинні платити податки, що залежать від розміру прибутку, включаючи податок на осіб, які працюють на себе (обговорюється в наступному розділі), вносячи періодичні виплати розрахункового податку протягом року.
Розрахунковий податок -це метод оподаткування, використовуваний для сплати податку на дохід, який не підлягає обкладенню прибутковим податком. Сюди входить дохід, отриманий в результаті самостійної підприємницької діяльності, відсотки, дивіденди, аліменти, орендна плата, прибуток від продажу активів, призи та нагороди. Можливо, вам також доведеться платити розрахунковий податок, якщо сума прибуткового податку, що утримується із вашої заробітної плати, пенсії чи іншого доходу, виявиться недостатньою.
Розрахунковий податок використовується для сплати прибуткового податку і податку на самостійну підприємницьку діяльність, а також інших податків і сум, заявлених у вашій податковій декларації. Якщо ваші платежі у вигляді податків, утриманих із заробітної плати, або щоквартальних виплат розрахункової суми податку, виявляться недостатні, вас можуть оштрафувати. Якщо ваші платежі, внесені до встановленого для кожного періоду оплати терміну, виявляться недостатні, вас можуть оштрафувати, навіть якщо під час подання податкової декларації вам прочитується повернення переплачених податків.

Податок з осіб, які працюють на себе (Self-Employment Tax, SE)Головними складовими податку з осіб, які працюють на себе (Self-Employment Tax (SE tax)),є податок на соціальне забезпечення(social security) і програму «Медікер» (Medicare). Виплачуваний вами податок на осіб, які працюють на себе (SE tax),відрахування до вашого особистого страхування в рамках системи соціального забезпечення, що включає пенсійні пільги, пільги по непрацездатності, пільги для подружжя, які пережили свого чоловіка(дружину), і пільги лікарняного страхування (за програмою «Медікер» (Medicare)). Зверніть увагу, на те, що спеціальні правила і винятки поширюються також на іноземців, екіпажів риболовецьких суден, громадських нотаріусів, найманих працівників адміністрацій штатів і місцевих органів управління, іноземних урядів або міжнародних організацій і т.д.

Податки, утримувані роботодавцями із заробітної плати осіб, які працюють за наймом(Employment Taxes)Якщо у вас є наймані працівники, то ви як роботодавець несете певну відповідальність за утримання податків із заробітної плати осіб, які працюють на зарплату. Ви повинні платити ці податки та подавати певні звітні форми. У число податків, утримуваних роботодавцями із заробітної плати осіб, які працюють на зарплату (employment taxes), входять наступні:

  • Податок на соціальне страхування(Social security tax)
  • податок за програмою «Медікер»(Medicare tax)
  • Федеральний прибутковий податок, утримуваний із заробітної плати(Federal income tax withholding)
  • Податок у фонд виплати допомоги з безробіття(FUTA) (Federal unemployment (FUTA) tax)

Акцизний податок(Excise Tax)Акцизний збір на спиртні напої, сигарети та ін.

Крім того, існують і інші податки, збори, відрахування. Наприклад місцеві податки.

Місцеві податки – податки стягуються на рівні міст, районів Штату.

Податок на продажу, відрахування на виведення коштів за кордон та ін.

УВАГА! Вище концептуально, але не повністю і не повноцінно представлені деякі з податків у США, які можуть дати всього лише загальне уявлення про систему оподаткування в США.

Податковий Нексус в США (Sales Nexus Tax) – критерій для реєстрації компанії в штаті для стягнення і розрахунку податку з продажів (Податковий Нексус) в конкретному штаті з яким у вас, як у продавця встановлені певні взаємини або податкові відносини (незалежно від штату реєстрації компанії). Детальніше.

За додатковою інформацією про оподаткування в США звертайтесь до наших фахівців або отримайте консультацію у рекомендованих нами податкових адвокатів США або сертифікованих публічних бухгалтерів США (залежно від штату діяльності вашої компанії і рівня питання).


Оподаткування в США


Оподаткування в США

Also available in: Russian