C-сorporation або LLC. Що краще?

На це питання важко відповісти однозначно. Кожна з організаційних форм корисна по-своєму. Не дивлячись на те, що американські організаційні структури приватного права такі, як LLC і C – корпорації (С-corporation) є юридичними особами, які обмежують відповідальність і цим забезпечують захист власників компанії перед третіми особами, вони все одно мають відмінності в декількох важливих аспектах. С-корпорації становлять більшість великих корпорацій в США і середніх компаній з великою кількістю акціонерів. Вони створюються шляхом подачі документів на рівні штату для включення до держреєстру штату.

Для управління C – корпорацією, бізнес повинен мати управлінський персонал, раду директорів (board of directors), і зобов’язаний щорічно подавати всю необхідну звітність. C – корпорації оподатковуються двічі: перший раз оподатковуються доходи корпорації, а потім ще раз, при розподілі доходів між акціонерами.

LLC (Limited Liability Company), з точки зору оподаткування, може поєднувати в собі переваги, як корпорації, так і партнерства з обмеженою відповідальністю. LLC легко формується, має податкові пільги для єдиного засновника (форма оподаткування – аналог приватного підприємця). LLC також забезпечує такий рівень захисту компанії з обмеженою відповідальністю, який часто перевершує рівень захисту корпорацій, оскільки на практиці важче “прорвати завісу” (доктрина pierce the corporate veil). LLC не корпорація, це партнерство.

В Україні для С-corporation є аналог – акціонерне товариство, а для LLC – немає повноцінного аналога (прохання не плутати з товариством з обмеженою відповідальністю – у них є серйозні відмінності, незважаючи на те, що вони здаються схожими).

С-сorporation LLC
Більше підходить Для стартапів, що приймають інвестиції. Для компаній середнього або великого розміру. Для компаній з безліччю акціонерів. Для малих підприємств з невиликою кількістю акціонерів.
Управління Посадові позиції, рада директорів. Управляючі особи компанії – з числа засновників
Оподаткування Подвійне оподатковування – дохід компанії оподатковується за ставкою корпоративного податку (приблизно 34%). Акціонери також платять податок на дивіденди або розподілений прибуток (приблизно 20%) Єдине (персональне) оподаткування – прибуток або збиток, передається безпосередньо на засновників/ членів(верхня планка 39,6%). Може також (за вибором) оподатковуватись як корпорація.
Володіння Власниками є акціонери. Власниками є засновники (партнеры).
Структура компанії Крема юридична особа. В більшості випадків акціонери не несуть відповідальності за будь-які (в тому числі податкові) зобов’язання корпорації *. Окрему юридичну особу, але в певних випадках, засновники (партнери) можуть бути притягнуті до відповідальності за не податкові зобов’язання
Звітність та інші документи Річні звіти в державні та фіскальні органи. Випуск акцій та ведення реєстру.Регулювання державою. Набагато менше “паперової роботи” та звітності. Річні звіти в державні та фіскальні органи можуть бути подані поштою. Більшість штатів дозволяє також онлайн подачу.
Вибір форми оподаткування Ні. Прибуток в С-корпорації оподатковується за ставкою корпоративного податку. Так, для нерезидентів є вибір: партнерство кількох членів (за замовчуванням) або з корпорація (шляхом подання заяви)
Зібрання засновників Обов’язковими є формальні засідання ради директорів і акціонерів і ведення протоколів зборів. Не обов’язково, проте рекомендується протоколювання і реєстрація змін та оформлення консультативних порад.
Відповідальність засновників Обмеження. Обмеження.
Аналоги в Україні Акціонерна компанія. Немає повноцінних аналогів. ТОВ – лише частково схоже.


 

Почитати інші статті зі цією темою:
Переваги відкриття компанії в США
10 правил для успішного володіння і управління американською компанією
Ведення бізнесу в США
Види компаній в США


C-corporation або LLC

Послуги з ведення бізнесу в США

Also available in: Russian