Адвокатське зберігання

Що таке адвокатське зберігання і чим воно може бути корисним для Вас?
Сьогодні під «адвокатським зберіганням» розуміють передачу адвокату документів, пов’язаних з виконанням адвокатом захисту інтересів Клієнта (Вашого захисту).
Коли цей захист може знадобитися? Коли завгодно! Спочатку Ви можете отримати запит або вимогу в будь-якій формі про надання документів та інформації, вже в запиті може бути посилання на відкриття провадження по кримінальній справі. Далі – ухвала суду про проведення обшуку або про тимчасовий доступ до речей і документів (виїмка). Як проводиться обшук багато хто знає з власного досвіду або з ЗМІ.
Під час проведення такого «заходу» найчастіше вилучаються не тільки документи, зазначені в ухвалі суду, але й все, що може зацікавити слідчого.
Повернення вилучених під час проведення обшуку документів – окремий і досить складний процес, якщо ж є можливість його уникнути, рекомендуємо такою можливістю скористатися.
Вам таку можливість готові надати адвокати ЮК «Юнайтед».
Професійні права адвоката гарантуються і охороняються Конституцією України та Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Так, в Законі зазначено, що будь-яка інформація, яка стала відома адвокату про клієнта, а також питання, за якими клієнт звертався до адвоката, зміст порад, консультацій, роз’яснень адвоката, складені ним документи і відомості, отримані адвокатом при здійсненні своєї діяльності,є адвокатською таємницею. Якщо адвокат прийняв від клієнта, в рамках договору, на правову допомогу певні документи (інформацію), то на них поширюються положення закону про адвокатську таємницю і гарантія невтручання в діяльність адвоката.
Навіть в разі вилучення документів і техніки у адвоката(а це дуже не просто), зазначені матеріали будуть вважатися неналежними доказами в кримінальному процесі, що робить безглуздим їх вилучення.
Статтею 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняється вимагати у адвоката надання відомостей(документів), які є адвокатською таємницею.
Таким чином, договір з нами – це можливість зберегти свої первинні(і не тільки) документи і обмежити доступ до них третіх осіб, в т.ч. захистити їх від незаконного вилучення правоохоронцями.
Окремо пропонуємо розглянути можливість передачі адвокату на захист своєї техніки (наприклад, сервера або ноутбуків). Така техніка буде використовуватися адвокатом в своїй діяльності і на неї також буде поширюватися положення про адвокатську таємницю, так як законом захищається інформація, яка зберігається на електронних носіях (ч.2 ст.22 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»)!
Вартість послуги залежить від виду документів (фінансові, бухгалтерські, господарські та ін.),Їх кількості та інших параметрів.
Захист електронних носіїв, серверів, іншої техніки здійснюється за домовленістю, можливі різні варіанти(оренда у адвоката/передача адвокату в оренду).
Слід пам’ятати, що ймовірність проведення обшуку або тимчасового доступу до речей і документів (виїмки) тим більше, чим успішніше Ваш бізнес, який ми допоможемо захистити.

 


Адвокатське зберіганняAlso available in: Russian